Cyber Gaming Forum
Добродојдовте на форумот на Cyber Gaming,доколку сте нов и сакате да се регистрирате кликнете на копчето "Регистрирај се",доколку сакате да се логирајте кликнете на копчето "Влез" .. Ви посакуваме убав ден Smile
Cyber Gaming Forum
Добродојдовте на форумот на Cyber Gaming,доколку сте нов и сакате да се регистрирате кликнете на копчето "Регистрирај се",доколку сакате да се логирајте кликнете на копчето "Влез" .. Ви посакуваме убав ден Smile
Cyber Gaming Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
HomeПочетнаБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез<br><a href=<img src="htt" title="<br><a href="http://cs-monitor.ru" target="_blank"><img src="htt" />c0a3a30f8e5a3708789bbd780c3c02da

 

 DreamWorld RPG Macedonia

Go down 
АвторПорака
Luncini
Форум член
Форум член
Luncini


Број на мислења : 3
Дата на регистрација : 2015-02-04

DreamWorld RPG Macedonia Empty
20161112
ПишувањеDreamWorld RPG Macedonia

Dream World RPG Macedonia

Web: www.dw-game.info
DreamWorld UCP v1.0: www.dw-game.info/ucp
Adress: 176.57.142.63:7777
Промо Видео: https://www.youtube.com/watch?v=3A5iPHfdRfs&feature=youtu.be
DreamWorld Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=8Bmq1Z_HqNI

Admin & GameMaster тим;
На серверот се присутни Админи и ГејмМастери кои се грижат за безбедностоста на играчите.Доколку сте почетник со командата /pocetnik можете да повикате GameMaster, кој веднаш ќе дојде и ќе ви помогне.
Админ Тимот се грижи за RolePlay прекршоци,и воведување ред и мир на серверот.

Регистрација и Логирање;
Регистрација и Логирање е во дијалог. Пред да започните со игра, ви следува туторијал со RolePlay правила,кој треба внимателно да го следите. По туторијалот ви следат RolePlay прашања за одговарање. Доколку погрешите, се враќате повторно на туторијалот со RolePlay правила.
https://i.imgur.com/BiLuc0kh.jpg

E-Mail и Телефонски број;
На серверот е достапна и E-Mail,која при регистрација ја внесувате,со која ќе можете преку User Control Panel(UCP) да си го повратете вашиот профил, доколку ја заборавите вашата лозинка или дојде до пробивање, исто така можете да внесете валиден телефонски број, со кој ќе можете исто така да си го повратете вашиот профил, доколку ја заборавите вашата лозинка или дојде до пробивање на вашиот акаунт.
https://i.imgur.com/avMpgpn.png

Level Систем;
На секоја минута добивате по 1 exp. На TextDraw-от ви се дадени моментални EXP поени а до него колку ви требаат за да покачете левел. Со зголемување на левел, потребните поени се зголемуваат( 1 левел-480EXP, 2 левел-960EXP...).
https://i.imgur.com/Dp8OhbD.png

Spawn место;
Spawn местото е во долниот дел на Лос Сантос кај железничката станица. Со командата /spawnchange може да изберете да се раѓате на тоа место или да се раѓате во вашата куќа, стан, викендица, организација(доколку сте член на организација/банда/мафија/агенција и приватна организација(доколку сте член на некоја приватна организација). Исто така тука можете да изнајмувате мотор и велосипед.
https://i.imgur.com/xcV7rPN.png https://i.imgur.com/KQpz78k.jpg

Имот;
Можете да поседувате куќа, стан, викендица, канцеларија, две фирми, бизнис, автомобил, мотор, летало и брод. Во Сан Фиеро имате опција да купите +1 слот за автомобил или мотор. Максималниот број на автомобили или мотори кои можите да ги поседувате(со купени слотови) е два(2).

Куќа;
Насекаде низ Лос Сантос, Сан Фиеро и Лас Вентурас има куќи. Куќите кои не се купени се обележани со зелена куќичка на мапа(радар). Постојат четири вида на куќи, мали, средни, големи и луксузни. За мала куќа потребен ви е левел 5, за средна куќа левел 10, за голема куќа левел 20, за луксузна куќа потребен ви е левел 30.
https://i.imgur.com/lWYt2wHh.png

Викендици;
Во околните места(села, населби) до големите градови се наоѓаат викендици. Постојат четири вида на викендици, мали, средни, големи и луксузни.
https://i.imgur.com/NLKFpXw.jpg

Стан;
Насекаде низ Лос Сантос има станови. Станови се обележани со жолти кругови на мапа,ги има од повеќе вида.
https://i.imgur.com/s0Dj4yph.png

Фирма;
Насекаде низ Лос Сантос има фирми. Фирмите кои не се купени се обележани со зелен долар на мапа(радар). Можете да поседувате најповеќе до 2 фирми. На одредено време мора да се ставаат продукти и после извесно време можете да земете пари, па повторно да ставите продукти.
https://i.imgur.com/4Cno8Cy.png

Фабрика;
Низ серверот сега се достапни и фабрики.Тие работата на продукти односно потребно е да ставате продукти за да имате заработка.
https://i.imgur.com/ytaiX20.png

Бизниси
Насекаде низ Лос Сантос, Сан Фиеро и Лас Вентурас има бизниси. Постојат многу вида на бизниси(ноќни клубови, ресторани, маркети, toolshop, sexshop, продавница за оружје и многу други). Во бизнисите не е потребно да се ставаат продукти.
https://i.imgur.com/h7j4E3Xh.jpg

Поседување Возила;
Без дополнително купени слотови,можете да поседувате едно возило од секој вид.
Еден мотор, еден автомобил, едно летало, еден брод. Возилата се ставаат на продажба од администратор или можете да ги купете од играчите кои продаваат возила.
Купувањето се врши преку дијалог,а тоа изгледа вака:
https://i.imgur.com/PtvbUb8.jpg

Гориво Систем;
На серверот е достапен и гориво систем. Ова значи дека вашиот резервоар за гориво се празни, а вие на бензиска пумпа може да го наполните. Состојбата на гориво ја пиши долу десно на speedometer. Бензиски пумпи има насекаде низ Сан Андреас
https://i.imgur.com/izz9QAXh.png

Болнички Третман;
Доколку некој ве убие, вие добивате диалог "Umri" или "Povikaj".
Со притискање на 'Povikaj' вашиот карактер останува да чека да дојде брза помош да биде спасен.
Со 'Umri' вашиот карактер оди во болница, каде што лежи 3 минути.
https://i.imgur.com/j6mKpQa.png

Огранизации;
На серверот постојат 14 вида на организации/банди/мафии/агенции во кои можете да членувате и тоа:
Los Santos Police Department, San Fiero Police Department, Makedonsko biro za istrazuvanje(MBI), Armija na Republika Makedonija(ARM), Los Santos Medic Department, San Fiero Medic Department, La Cosa Nostra, Yakuza, Vlada, Hitman, Kanal 7, Los Santos Gang, Groove Street Family, Motordziski klub Red Dragons(MRD), Ballas, Mara Salvatrucha(MS-13).

User Control Panel (UCP);
На web site сега е достапен и UCP, во кој можете да ги погледнете членовите на организациите, лидерите и админ тимот, топ 10 најбогати и најјактивни на сервер, facebook на играчи(само на оние што ќе внесат) и многу останати работи.
http://dw-game.info/ucp/login.php

Live Map;
Преку Live мапата можете да ги погледнете сите викендицит,фирми,бизниси,фабрики,куќи.
Можете да погледнете кои се купени,кои се на продажба а и некои кои се на rent.

Работа Систем;
Доколку сте почетник, најмногу заработувачка ќе имате доколку работите некои од овие работи.
На серверот се достапни голем број на можности за работа како што се:

Чистач на улици;
Возач на такси;
Банкар;
Косач на трева;
Разнесувач на HotDog;
Разнесувач на пица;
Тракториста;
Комбајнер;
Комуналец;
Возач на Бетон;
Ку*рва
Механичар;
Дилер на оружје;
Дилер на возила;

Познати Локации
На серверот има многу познати места,како што се:
Кафичи, Музеј, Дискотеки, Познати 24/7 Маркети, Ресторани, Фризерски Салони,Огласници, Банки и слично.

Банка Систем;
Трите банки на серверот(2 во Лос Сантос, DW банка и Народна Банка, и 1 во Сан Фиеро) ви овозможуваат најдобра заштита на вашите пари и брз и едноставен трансфер на вашите пари на друга сметка.
Имате можности за проверување на сметка,ставање и земање на пари,а исто така и купување на кредитна картичка. Покрај банките постојат и банкомати кои ги има насекаде во Los Santos
https://i.imgur.com/HMuGgUX.jpg https://i.imgur.com/o80X6r6.jpg

Повеќе Помош;
Повеќе помош можете да пронајдете со пишување /help на серверот,каде што ке ви се отвори дијалог во кој ке можете да изберете од кој вид ви треба помош,и командите ке ви излезат.
https://i.imgur.com/lAUHa34.png
Вратете се на почетокот Go down
Share this post on: reddit

DreamWorld RPG Macedonia :: Comments

No Comment.
 

DreamWorld RPG Macedonia

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

 Similar topics

-
» DreamWorld RPG Macedonia

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Cyber Gaming Forum :: Cyber Gaming Сервери-
Отиди до: