Cyber Gaming Forum
Добродојдовте на форумот на Cyber Gaming,доколку сте нов и сакате да се регистрирате кликнете на копчето "Регистрирај се",доколку сакате да се логирајте кликнете на копчето "Влез" .. Ви посакуваме убав ден Smile
Cyber Gaming Forum
Добродојдовте на форумот на Cyber Gaming,доколку сте нов и сакате да се регистрирате кликнете на копчето "Регистрирај се",доколку сакате да се логирајте кликнете на копчето "Влез" .. Ви посакуваме убав ден Smile
Cyber Gaming Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
HomeПочетнаБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлез<br><a href=<img src="htt" title="<br><a href="http://cs-monitor.ru" target="_blank"><img src="htt" />c0a3a30f8e5a3708789bbd780c3c02da

 

 Како да користам форум?

Go down 
АвторПорака
Mad K1ller
Administrator
Administrator
Mad K1ller


Број на мислења : 14
Дата на регистрација : 2015-01-07
Години : 26

Како да користам форум? Empty
ПишувањеПредмет: Како да користам форум?   Како да користам форум? EmptyСре Фед 04, 2015 7:50 pm

Регистрација:

1. Кликате на копчето регистрација http://prntscr.com/611uxk
2. Потоа прочитај ги правилата и кликни на Се согласувам .. http://prntscr.com/611v6x
3. Погледни ја сликата ,и направи го истото . http://prntscr.com/611wx3
4. Повтори ја лозинката,и напиши го кодот.
5. Оди на твојата е-маил адреса и потврди го овој акаунт (активирај го)

После регистрацијата:

1. Логирај се со кликање на копчето ВЛЕЗ кое се наога веднаш до регистрација
2. Кликни горе во ПРОФИЛ кое се наога во менито горе ( каде што се наогаше копчето регистрација ) http://prntscr.com/611y61
3. Направи го истото како на сликата http://prntscr.com/611yve
4 . Пополни ги и другите полиња но незаборавај да ставиш аватар http://prntscr.com/611zgz

Како да поставам тема?:

1. http://prntscr.com/61205u Кликаш на бордот на кој сакаш да поставеш тема (Пр. Претставување на членови)
2. Кликаш на нова тема.. http://prntscr.com/6120gq
3. Постапи како на сликата : http://prntscr.com/61225t
4. Повеќе информации можеш да видеш под темата. http://prntscr.com/6122co

Најдолу можеш да видеш кој членови се уклучени ..


Како да коментирам?

1. Одиш во темата која сакаш да коментираш и кликаш на копчето ОДГОВОРИ http://prntscr.com/61238a
2. Потоа ќе ти излези табела како за поставување на тема и го правеш истото..

СО почит CyberGaming тим.
Вратете се на почетокот Go down
 
Како да користам форум?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Cyber Gaming Forum :: ГЕНЕРАЛНО :: Како да користам форум?-
Отиди до: