Cyber Gaming Forum
Добродојдовте на форумот на Cyber Gaming,доколку сте нов и сакате да се регистрирате кликнете на копчето "Регистрирај се",доколку сакате да се логирајте кликнете на копчето "Влез" .. Ви посакуваме убав ден Smile 
HomeПочетнаБарајРегистрирајте сеВлез<br><a href=<img src="htt" title="<br><a href="http://cs-monitor.ru" target="_blank"><img src="htt" />

Share
 

 Како да користам форум?

Go down 
АвторПорака
Mad K1ller
Administrator
Administrator
Mad K1ller

Број на мислења : 14
Дата на регистрација : 2015-01-07
Години : 21

Како да користам форум? Empty
ПишувањеПредмет: Како да користам форум?   Како да користам форум? EmptyСре Фед 04, 2015 7:50 pm

Регистрација:

1. Кликате на копчето регистрација http://prntscr.com/611uxk
2. Потоа прочитај ги правилата и кликни на Се согласувам .. http://prntscr.com/611v6x
3. Погледни ја сликата ,и направи го истото . http://prntscr.com/611wx3
4. Повтори ја лозинката,и напиши го кодот.
5. Оди на твојата е-маил адреса и потврди го овој акаунт (активирај го)

После регистрацијата:

1. Логирај се со кликање на копчето ВЛЕЗ кое се наога веднаш до регистрација
2. Кликни горе во ПРОФИЛ кое се наога во менито горе ( каде што се наогаше копчето регистрација ) http://prntscr.com/611y61
3. Направи го истото како на сликата http://prntscr.com/611yve
4 . Пополни ги и другите полиња но незаборавај да ставиш аватар http://prntscr.com/611zgz

Како да поставам тема?:

1. http://prntscr.com/61205u Кликаш на бордот на кој сакаш да поставеш тема (Пр. Претставување на членови)
2. Кликаш на нова тема.. http://prntscr.com/6120gq
3. Постапи како на сликата : http://prntscr.com/61225t
4. Повеќе информации можеш да видеш под темата. http://prntscr.com/6122co

Најдолу можеш да видеш кој членови се уклучени ..


Како да коментирам?

1. Одиш во темата која сакаш да коментираш и кликаш на копчето ОДГОВОРИ http://prntscr.com/61238a
2. Потоа ќе ти излези табела како за поставување на тема и го правеш истото..

СО почит CyberGaming тим.Потпис:___________________________________________________________________________________________________________________________


Web Designer
Вратете се на почетокот Go down
 
Како да користам форум?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Cyber Gaming Forum :: ГЕНЕРАЛНО :: Како да користам форум?-
Отиди до: